6. května 2011 18:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Dálnice do Evropy je zavřená

Radost fotbalistů Bohemians 1905. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost fotbalistů Bohemians 1905. | foto: ČTK

PRAHA A je to tady. Po krátkém období euforie přišel tvrdý náraz na zem. Je až neuvěřitelné, jak rozdílné zápasy dokáže sehrát téměř totožná skupina hráčů. Jeden týden klokani zadupou do země ambiciózní Boleslav, o kolo později věnují tři body na zlatém podnose průměrnému Liberci.

Jediné pozitivní na celém zápase bylo, že se nezmarovi Nezmarovi podařilo vsítit stý gól v nejvyšších ligových soutěžích. Gratulujeme! Honzík je sympatický hráč-rváč. I do Bohemky by se hodil. Škoda že za nás nikdy nehrál. 

Ale zpět k našim chlapcům. S jednou střelou na branku soupeře se opravdu zvítězit nedá. Souvisí to i s klokaní páteční (ne)schopností hrát i na jiných místech než kolem vlastní šestnáctky. Spolu s vyřazením Jablonce z poháru se tak pro Bohemku uzavřela dálnice do pohárové Evropy.

Ale ani čtvrté místo není k zahození. Nebýt nemohoucnosti na sever od Prahy, mohli klokani tuto pěknou pozici okupovat už po víkendovém kole. Naši sousedi v tabulce se totiž věnovali charitě a rozdali body potřebným - Hradci (Boleslav doma!) a Slovácku (Olomouc doma!!!).

Je zkrátka vidět, že se blíží závěr ligy, a přes veškerou snahu Haškova vedení svazu je špína příliš zažraná. Na druhou stranu se nelze klokanímu váhání skočit výš příliš divit. Možná naše chlapce straší historie. Naposledy jsme ligu končili na čtvrtém místě v sezoně 2001/02. A hned potom začal volný pád Bohemky až do kómatu. Vzhledem k tomu, jak jsou Vršovice v poslední době ohledně majitelů klubů a jejich záměrů prokleté, sedá strach i na mě.

Autor (37) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Daniel Chaloupka

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?