9. listopadu 2011 16:47 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Naše touha vítězit zmizela

Fotbalisté Bohemians 1905 slaví vítězství 1:0 nad Žižkovem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Bohemians 1905 slaví vítězství 1:0 nad Žižkovem | foto: ČTK

Fakta jsou sice krutá, ale jednoznačná. Naposledy naši chlapci porazili Žižkov. Ano, to je ten tým, který nyní dokázal doma prohrát i s Ostravou. Žižkovu jsme napráskali 1:0 na začátku října. Naše předchozí výhra má srpnové datum. A koho, že jsme to tehdy rozmetali také 1:0? Ostravu.

Expert nejsem, ale do mé fanouškovské duše se vkrádají pochybnosti. Poslední výhry naši chlapci urvali proti dvěma nejzoufalejším souborům v lize. S jen o trochu silnějšími mančafty v lepším případě remizujeme, v horším (jako teď v sobotu u Starků) dostaneme nařezáno. 0:3 byl navíc vzhledem k počtu šancí ještě docela přijatelný výsledek. Kam se poděla klokaní zarputilost a touha vítězit? Domnívám se, že do… Trnavy. Bývalý kouč klokanů Hoftych tam drží svůj nový tým na první pozici místní ligy. Zdá se že ve schopnosti vycedit z průměrných hráčů nadprůměrné výsledky je Hofťa prostě nenahraditelný.

Autor (37) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Daniel Chalpoupka

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.