27. října 2010 16:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Strašná potupa v tabulce, předehnali nás sešívaní

Olomouc - Bohemians (brankář Sňozík inkasuje žlutou kartu) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olomouc - Bohemians (brankář Sňozík inkasuje žlutou kartu) | foto: ČTK

PRAHA V Olomouci jsme dostali napráskáno. Zdá se, že zaslouženě. Klokani nehráli úplně špatně, ale opět tomu něco chybělo. Ano, měli jsme asi kopat penaltu za Drobiszův zákrok na Harťase, ale ani to by nám asi nepomohlo. Frustrující je především fakt, že ve dvou z posledních tří zápasů jsme dostali po třech gólech.

Je sice potěšitelné, že jsme naopak schopní vsítit prakticky v každém zápase, ale kam se ztratila naše neprostupná obrana z minulého ročníku?! Nepěkný je také pohled na tabulku. Stále pod sebou držíme nešťastné chachary i Brno, ale to nestačí. Jsme jen bod od posledního místa a předehnali nás dokonce sešívaní! Strašlivá potupa...

Může nás utěšovat jen pohled na dalšího soupeře. Rudoši sice nějakým zázrakem dokázali otočit zápas v Liberci, ale jinak mi jejich forma dělá jen radost. Zvlášť čtvrteční konfrontace s ambiciózním celkem druhé švýcarské ligy byla poučná. Sečteno: branku rudých hájí díra, obrana je nesehraná a nezkušená a útočníci dávají jen náhodné góly.

Proti tomu stojí klokaní forma v "domácím" Edenu, kterou naposledy odnesl Liberec. Ten není o nic horší než Sparta, měli bychom tedy opět dát alespoň tři góly. Na výhru by to mělo pohodlně stačit.

Autor (36) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Daniel Chaloupka, Lidové noviny

Najdete na Lidovky.cz