Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu PLZEŇÁK: Měli bychom psát víc pohádek

Sport

  18:07
PLZEŇ - Mistr je zpátky. A s ním i série krátkých narážeček ve středu hřiště a la Barcelona, aby se soupeř nedostal k balonu, nebezpečné, rychlé výpady po krajích hřiště či táhlé střely, které orazítkují tyče a duní na břevnech.

Plzeň - Rosenborg Trondheim foto: ČTK

Viktorka se konečně probudila po letním spánku a nechala diváky ve Štruncových sadech zavzpomínat na formu z minulé sezony. Tentokrát to odnesly Teplice. Přesto do výkonu vyladěného orchestru ještě cosi schází... 

Opora v brance to už nebude. Těsně před utkáním se totiž podařilo dotáhnout do konce příchod Marka Čecha, který se naposledy v české lize ukázal, když s Libercem vyválčil titul. A okamžitě přesvědčil, že mistrovské manýry se ho v dobrém smyslu slova drží stále. Ucpal brankový prostor a zajistil Viktorce první čisté konto.

Jak vidí ligu...

Rovněž útok se již zaběhl do správné provozní teploty: ke kanonýrskému potenciálu Marka Bakoše se přidaly zásah jeho slovenského kolegy Michala Ďuriše a dravost s gólovou tečkou hradecké posily Václava Pilaře.

Ani záloha nevypadá na slabinu. Co se týče středu pole, nemám obavy, že bychom potkali zástupy soupeřů, kteří nás v tomto prostoru přehrají. Dokonce i obrana začíná po prvotních mezírkách působit sehraným dojmem.

Co tedy má být posledním dílem do skládačky? Je to jednoduché – hlava. Právě v hlavách hráčů se musí ustálit spojení Viktoria = vítězství. A z toho neslevit. Jako první by se o tom měli přesvědčit v Kodani, městě spjatém s Hansem Christianem Andersenem. Postupem přes tamní tým by Plzeň významně přispěla do legendární sbírky pohádek.

Autor (26) ještě nevystřízlivěl z oslav titulu, a už vidí svůj tým v Lize mistrů.

Autor:

Novostavba Stěžery
Novostavba Stěžery

Zámecká, Stěžery, okres Hradec Králové
3 790 000 Kč