10. srpna 2011 20:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Prohráváme, ale i tak stoupáme

Slovan Liberec - Slavia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovan Liberec - Slavia | foto: ČTK

PRAHA Od minule se změnilo mnohé. Bezesporu nejdůležitější změnou je, že máme prezidenta. Uznejte, kdo to má? Nepočítámeli hlavu státu, tak jen samé význačné společnosti. Třeba karlovarský filmový festival. Takže Aleš Řebíček je něco jako Jirka Bartoška. A jak správně náš pan prezident říká, nechme minulost minulostí a dívejme se do budoucnosti.

Ta bude jistě růžová, což je nyní hodně populární barva. Tabulkou stoupáme vzhůru. Po prvním kole poslední, ale nyní už navzdory dvěma porážkám ze dvou zápasů na pěkném čtrnáctém místě.

Navíc jsme teď v Liberci dali první gól, i když z penalty. V tabulce domácích zápasů jsme dokonce jedenáctí! Možná v tom hraje nějakou roli, že jsme dosud doma oficiálně nehráli, ale jak by řekli kolegové televizní komentátoři, na to se historie neptá.

V nadějeplném duchu můžeme pokračovat, už dnes máme velkou šanci na první výhru v Ondrášovka Cupu. Pravda, Meteor není lehký soupeř, ale když naši chlapci zabojují a nezařízne nás sudí, můžeme právem věřit v postup. To ani nemluvím o tom, že by se nakonec mohla najít i transferkarta Kamila Čontofalského. Ať všichni sešívaní vyrazí do Libně! Ostatně vidět Slávinku hrát opět v Praze budeme mít příležitost, díky pochopení fotbalových papalášů, až 28. srpna proti Budějovicím.

Potom to už doopravdy rozjedeme; pan prezident zajistí posily a stíhací jízda začne. Vždyť na takové rudokožce ztrácíme pouhých šest bodů. To jsou jen dvě vítězství v derby.

Autor (42) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Miloš Cihelka, Lidové noviny