24. dubna 2010 14:11 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SPARŤAN: Žádný blikanec už snad nepřijde

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zklamaní Řepka a Kucka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaní Řepka a Kucka. | foto: ČTK

PRAHA Co hýbe fotbalovým národem v posledních dnech? Možné stěhování Bohemky do Edenu a hon na vůdce rudé armády Tomáše Řepku.

Co hýbe fotbalovým národem v posledních dnech? Možné stěhování Bohemky do Edenu a hon na vůdce rudé armády Tomáše Řepku.
Ač je možnost přebarvení části stadionu sešívek na zelenobílo téma velmi zajímavé (radnici Prahy 10 by se pak vyplatilo udělat z něj historickou památku a za exkurzi po světovém unikátu mezi arénami vybírat vstupné), boj o titul je pro sparťany rozhodně důležitější.

Zvlášť když z pevné osy Blažek-Řepka-Sionko, která nás vede k mistrovské koruně, prvně jmenovaný v tomto týdnu vinou zranění vypadl. O to více pozornosti budou všichni věnovat především "Hellboyovi" Řepkovi. Fanoušci, hráči soupeřů i novináři budou čekat na jeho zkrat. My naopak doufat, že k tomu nedojde.

Protože, při vší úctě k Blážovi: bez něj se díky kvalitní náhradě v podobě Kozáčika pár kol obejdeme. Představa toho, že by se Řepa vyfauloval proti Střížkovu nebo následně nedohrál zápas na Bazalech, je již daleko nepříjemnější. Radši nedomýšlet následky. Předloňské jaro má asi většina sparťanského národa ještě v živé paměti.

Darovat podruhé ve třech letech některému ze soupeřů titul na zlatém podnosu? Nepředstavitelné. Věřme proto slovům pana Svobody, že Řepa letos další ze svých blikanců nepředvede. A také tomu, že sudí budou k našemu vůdci přistupovat jako k jakémukoliv jinému hráči. Žádné odpustky a následné kompenzace. Potom je jisté, že bude na konci sezony platit nejčastější rovnice v českých fotbalových luzích a hájích: Sparta = titul.

Autor (24) již od svých raných fotbalových krůčků věděl, že rudá je dobrá. A tak to zůstane navždy.
ALEXANDER TVRDÝ
  • 0Diskuse

Bentley Bentayga 6,0 Bentayga W12 First...
Bentley Bentayga 6,0 Bentayga W12 First...

r.v. 2016, naj. 210 km, benzín, 1. majitel
6 460 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz