3. října 2014 6:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Plašil hraje, na rozdíl od jiných. Trenér rozhodl správně

Přípravné fotbalové utkání ČR - Finsko. Zleva Perparim Hetemaj z Finska a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přípravné fotbalové utkání ČR - Finsko. Zleva Perparim Hetemaj z Finska a... | foto: Archiv

PRAHA Poslední zápas za fotbalovou reprezentaci odehrál loni v říjnu v kvalifikaci proti Bulharsku. Zkušený 32letý záložník Jaroslav Plašil se nevešel ani do jedné nominace trenéra Pavla Vrby, jenž národní tým převzal letos v lednu. Vrací se až teď.

„Na jaře v Itálii nehrával, ale po příchodu do Bordeaux ožil. Pokud sledujete jeho výkony, nemůžete říct, že si nominaci nezaslouží,“ vysvětlil kouč Vrba.

Plašil v reprezentaci nikdy nepatřil mezi nejoblíbenější hráče fanoušků. Jenomže...

Kolik českých fotbalistů působících v zahraničí v současnosti pravidelně nastupuje a jejich forma vypadá solidně? Vynechat Plašila by zkrátka byl luxus, který si tuzemský fotbal nemůže dovolit.

Tím spíš, že kritici sice říkají „A“ (proboha, Plašil ne!), ale zapomínají na „B“. Místo Plašila by v nominaci mohl být snad jen Petr Jiráček, který se však v Hamburku ne a ne prosadit a sbírá starty jen po minutách.

Petr Šedivý