3. září 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Bravo pane sudí, výkon z Edenu si můžete nechat zarámovat. A video konečně nebylo k ničemu

Sudí Petr Ardeleanu zvládl šlágr na jedničku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sudí Petr Ardeleanu zvládl šlágr na jedničku. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Hlavní sudí Petr Ardeleanu, rodák z Tachova, který je považován za jednoho z hlavních koní Romana Berbra, zvládl duel Slavia - Plzeň na jedničku a tentokrát se pochlapili i sudí za videem, kteří správně vyhodnotili většinu sporných situací.

Po pátečním zápase 7. kola Fortuna ligy mezi Spartou a Duklou se naštvanost fanoušků na rozhodčí a především videosudího znovu zvýšila. 

Sudí Ondřej Pechanec ve 43. minutě přehlédl za stavu 0:0 evidentní hru rukou Martina Frýdka v pokutovém území a penaltu nenařídil ani po konzultaci s videorozhodčím. 

Sparta hned vzápětí sama skórovala a nakonec celý zápas vyhrála 2:0. 

Další kopanec videosudího po zjevných přešlapech v duelech Plzeň - Zlín a Plzeň - Mladá Boleslav proto nevěštil nic dobrého před sobotním šlágrem mezi Slavií a Plzní.

Na zjevné hraní rukou Martina Frýdka se podívejte ZDE:

Jenže hlavní sudí Petr Ardeleanu, rodák z Tachova, který je považován za jednoho z hlavních koní Romana Berbra, zvládl duel na jedničku a tentokrát se pochlapili i sudí za videem, kteří správně vyhodnotili většinu sporných situací.

Ardeleanu pískal podobně vypjatý duel vůbec poprvé a ukázal komisi sudích, že se ho nemusí bát nasazovat na duely typu derby pražských S či jejich zápasy s Plzní nasazovat.

Přestože přijel s vizitkou muže, který plzeňským fotbalistům určitě neublíží, nebál se proti ní dvakrát během jedné minuty nařídit pokutový kop a ještě za zcela zjevný faul vyloučit po druhé žluté kartě kapitána Viktorie Romana Hubníka. 

A k tomu přidal po žlutých kartách i vztekajícím se viktoriánům Davidu Limberskému a Matúši Kozáčikovi.

Pavel Vrba při zápase se Slavií Praha.
Tomáš Souček (vlevo) ze Slavie střílí čtvrtý gól do branky plzeňského Matúše...

Ano, sudím se dá vyčíst, že neposoudili jako faul slávisty Simona Deliho na Michaela Krmenčíka v úvodu duelu a neocenil jej žlutou kartou a přímým kopem. A také fakt, že odpískali neexistující ofsajd Stanislava Tecla, který za stavu 2:0 skóroval.

Přesto jinak zápas zvládli a nijak výsledek duelu neovlivnili. A to včetně videosudího. A takhle by to mělo být v každém zápase. Aby se přestalo mezi fanoušky říkat, že zavedení videorozhodčího je k ničemu.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz