29. dubna 2008 12:17 Lidovky.cz > Sport > Názory

Košťálovo překvapení

Kdo se může Haškovi divit, že se mu na post trenéra reprezentace moc nechce.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdo se může Haškovi divit, že se mu na post trenéra reprezentace moc nechce. | foto: ČTK

PRAHA Po včerejším oznámení Ivana Haška, že se nehodlá ucházet o pozici trenéra fotbalové reprezentace, se nabízí malá historická analogie.

Psal se rok 2001, současný manažer národního týmu Vlastimil Košťál šéfoval Spartě, Hašek ji trénoval. Ještě před koncem mistrovské sezony ale nečekaně oznámil odchod do Francie. Košťála tím zaskočil.

Jak si tehdejší vládce rudého klubu poradil? Na Letnou přivedl Jaroslava Hřebíka. S ním Sparta prožila jeho spanilou jízdu Ligou mistrů, na niž se mezi fanoušky i dnes stále vzpomíná. Po nepovedeném opakovaném angažmá se ale zarytý vyznavač zónového stylu hry stal pro Spartu zapovězeným mužem.

Ne tak pro reprezentaci. V seznamu uchazečů vedle Petra Rady a Vítězslava Lavičky stále zbývá místo pro Košťálovo tajné eso v rukávu. Do hlavy svazovému „frontmanovi“ není vidět, ale co když bude uvažovat stejně jako před sedmi lety?

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...