Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

ANKETA: Laciné gesto, nebo logická reakce? Nepodaná ruka od Koukalové rozděluje veřejnost

Sport

  7:00
Biatlonová studená válka pokračuje. Jako další se do ní zapojila Gabriela Koukalová, která v pátek odmítla na stupních vítězů ve finále SP v norském Holmenkollenu podat ruku šéfovi Mezinárodní biatlonové unie Andersi Bessebergovi. A to kvůli tomu, že on a jeho podřízení podle ní správně nevyřešili kauzu podezřelých ruských biatlonistů z dopingu. Strhla tím obrovskou vlnu pozitivních i negativních reakcí.

Gabriela Koukalová je v současnosti v centru biatlonového dění. foto: InstagramReuters

Koukalová nepodala ruku šéfu biatlonové unie: ‚Ten člověk tam nemá co dělat‘

Například ruský komentátor Dmitrij Guberněv, který odsoudil Martina Fourcada za úmyslné píchnutí hůlkou mezi nohy ruského biatlonisty Alexandra Loginova na mistrovství světa, se opřel i do Koukalové, jejíž gesto považuje za laciné.

Zvlášť proto, že v pátek od Besseberga převzala na stupních vítězů malý křišťálový globus za triumf ve sprintu.

„Je to od ní (Koukalové) velmi laciné, nabízenou ruku byste na stupních měl vždy přijmout. Ruku nepodala a globus si vzala? Kdyby odmítla i jej, chápal bych, takhle to je jen velmi trapné gesto,“ citoval jej server sport-express.ru.

V sobotu a dvakrát i v neděli už Gabriela ruku stejnému muži při přebírání stříbrných medialí a křišťálovéh glóbu podala.

Gabriela Koukalová a Anders Besseberg.

Čeští fanoušci se naopak postavili v drtivé většině za Gábinu. „Už měl jít dávno od válu (Besseberg). Kdyby měl sebereflexi, tak už tam dávno není. Jde mu jen o sebe a své peníze, sám od sebe se neodvolá,“ stojí na diskuzi serveru Lidovky.cz.

Navazuje tak na slova samotné Koukalové. „Připadá mi, že je to člověk, který si hraje na svém písečku a naše pravidla ho absolutně nezajímají. Spousta lidí mi to bude být za zlé, ale já to nedělám pro lidi, ale proto, že si myslím, že člověk, který je na takové pozici, by měl jít příkladem a zastupovat práva závodníků. A když to neplní, nač jsou takoví lidé v takových funkcích?“

Na jakou stranu se v kauze nepodané ruky stavíte vy?

Anketa

Zachovala se Gabriela Koukalová správně?

Ano 2081
Ne 543
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!