Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koukalová nepodala ruku šéfu biatlonové unie: ‚Ten člověk tam nemá co dělat‘

Sport

  7:00
OSLO - Mohla si užívat zasloužených ovací po nečekaném zisku malého Křišťálového glóbu za triumf v hodnocení Světového poháru ve sprintu. Česká biatlonová hvězda Gabriela Koukalová ale opět potvrdila, že se nebojí rázně prezentovat své názory, a při slavnostním ceremoniálu odmítla podat ruku prezidentu Mezinárodní biatlonové unie (IBU) Andersi Bessebergerovi.

Gabriela Koukalová a Anders Besseberg. foto: repro ČT

Nebylo to na první pohled tak viditelné, působilo to normálně, jako již tolikrát. Gabriela Koukalová dojela v norském Oslu při finále Světového poháru ve sprintu na čtvrté příčce a protože Němka Laura Dahlmeierová propadla a skončila až 31., obhájila Češka vítězství v této disciplíně.

A Koukalová nečekané příležitosti využila, aby dala najevo, co si myslí o šéfovi biatlonové unie Andersi Bessebergerovi, který je pod palbou kritiky za svůj laxní přístup při řešení dopingových kauz spojených s ruskými reprezentanty.

Gabriela Koukalová a Anders Besseberg.

Gabriela Koukalová a Anders Besseberg.


Při slavnostním ceremoniálu mu opakovaně odmítla podat ruku, napoprvé se jejich dlaně nestřetly vůbec, při druhém okamžiku si musel ruku Koukalové norský funkcionář doslova ukrást. O nějakém stisku ale nemohla být vůbec řeč.

„Rozhodně šlo o úmysl,“ okomentovala svoje gesto následně v rozhovoru pro iSport.cz.

„Ten člověk už tam nemá dávno co dělat. Kdyby měl sebereflexi, tak už tam dávno není. Tomu už nejde o sportovce kolem, o naše práva, ani o to, abychom měli nejlepší podmínky, jde mu výhradně o sebe a to je všechno, co ho zajímá. S tím nemohu souhlasit, proto jsem mu tu ruku nepodala,“ rozpovídala se poté.

Zároveň dodala, že tím Besseberga řádně rozhodila: „Vytřeštil na mě oči, jestli si nedělám legraci a jestli to myslím vážně. Tak jsem se usmála a řekla mu ‚I am sorry. Prostě vám ji nepodám.“

Zdá se, že „zákopová biatlonová válka“, která se rozhořela především na nedávném světovém šampionátu, ještě ani zdaleka není u konce.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat