Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koukalová nepodala ruku šéfu biatlonové unie: ‚Ten člověk tam nemá co dělat‘

Sport

  7:00
OSLO - Mohla si užívat zasloužených ovací po nečekaném zisku malého Křišťálového glóbu za triumf v hodnocení Světového poháru ve sprintu. Česká biatlonová hvězda Gabriela Koukalová ale opět potvrdila, že se nebojí rázně prezentovat své názory, a při slavnostním ceremoniálu odmítla podat ruku prezidentu Mezinárodní biatlonové unie (IBU) Andersi Bessebergerovi.

Gabriela Koukalová a Anders Besseberg. foto: repro ČT

Prosili mě, ať od startu vyjedu rychleji než včera, bavila novináře Koukalová

Nebylo to na první pohled tak viditelné, působilo to normálně, jako již tolikrát. Gabriela Koukalová dojela v norském Oslu při finále Světového poháru ve sprintu na čtvrté příčce a protože Němka Laura Dahlmeierová propadla a skončila až 31., obhájila Češka vítězství v této disciplíně.

A Koukalová nečekané příležitosti využila, aby dala najevo, co si myslí o šéfovi biatlonové unie Andersi Bessebergerovi, který je pod palbou kritiky za svůj laxní přístup při řešení dopingových kauz spojených s ruskými reprezentanty.

Gabriela Koukalová a Anders Besseberg.

Při slavnostním ceremoniálu mu opakovaně odmítla podat ruku, napoprvé se jejich dlaně nestřetly vůbec, při druhém okamžiku si musel ruku Koukalové norský funkcionář doslova ukrást. O nějakém stisku ale nemohla být vůbec řeč.

„Rozhodně šlo o úmysl,“ okomentovala svoje gesto následně v rozhovoru pro iSport.cz.

Ty neskončíš dobře. Uvidíte, co se na vás najde... Češi se na MS chrání před Rusy

„Ten člověk už tam nemá dávno co dělat. Kdyby měl sebereflexi, tak už tam dávno není. Tomu už nejde o sportovce kolem, o naše práva, ani o to, abychom měli nejlepší podmínky, jde mu výhradně o sebe a to je všechno, co ho zajímá. S tím nemohu souhlasit, proto jsem mu tu ruku nepodala,“ rozpovídala se poté.

Zároveň dodala, že tím Besseberga řádně rozhodila: „Vytřeštil na mě oči, jestli si nedělám legraci a jestli to myslím vážně. Tak jsem se usmála a řekla mu ‚I am sorry. Prostě vám ji nepodám.“

Zdá se, že „zákopová biatlonová válka“, která se rozhořela především na nedávném světovém šampionátu, ještě ani zdaleka není u konce.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...