Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koukalová nepodala ruku šéfu biatlonové unie: ‚Ten člověk tam nemá co dělat‘

Sport

  7:00
OSLO - Mohla si užívat zasloužených ovací po nečekaném zisku malého Křišťálového glóbu za triumf v hodnocení Světového poháru ve sprintu. Česká biatlonová hvězda Gabriela Koukalová ale opět potvrdila, že se nebojí rázně prezentovat své názory, a při slavnostním ceremoniálu odmítla podat ruku prezidentu Mezinárodní biatlonové unie (IBU) Andersi Bessebergerovi.

Gabriela Koukalová a Anders Besseberg. foto: repro ČT

Nebylo to na první pohled tak viditelné, působilo to normálně, jako již tolikrát. Gabriela Koukalová dojela v norském Oslu při finále Světového poháru ve sprintu na čtvrté příčce a protože Němka Laura Dahlmeierová propadla a skončila až 31., obhájila Češka vítězství v této disciplíně.

A Koukalová nečekané příležitosti využila, aby dala najevo, co si myslí o šéfovi biatlonové unie Andersi Bessebergerovi, který je pod palbou kritiky za svůj laxní přístup při řešení dopingových kauz spojených s ruskými reprezentanty.

Gabriela Koukalová a Anders Besseberg.

Gabriela Koukalová a Anders Besseberg.


Při slavnostním ceremoniálu mu opakovaně odmítla podat ruku, napoprvé se jejich dlaně nestřetly vůbec, při druhém okamžiku si musel ruku Koukalové norský funkcionář doslova ukrást. O nějakém stisku ale nemohla být vůbec řeč.

„Rozhodně šlo o úmysl,“ okomentovala svoje gesto následně v rozhovoru pro iSport.cz.

„Ten člověk už tam nemá dávno co dělat. Kdyby měl sebereflexi, tak už tam dávno není. Tomu už nejde o sportovce kolem, o naše práva, ani o to, abychom měli nejlepší podmínky, jde mu výhradně o sebe a to je všechno, co ho zajímá. S tím nemohu souhlasit, proto jsem mu tu ruku nepodala,“ rozpovídala se poté.

Zároveň dodala, že tím Besseberga řádně rozhodila: „Vytřeštil na mě oči, jestli si nedělám legraci a jestli to myslím vážně. Tak jsem se usmála a řekla mu ‚I am sorry. Prostě vám ji nepodám.“

Zdá se, že „zákopová biatlonová válka“, která se rozhořela především na nedávném světovém šampionátu, ještě ani zdaleka není u konce.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat