13. května 2008 10:24 Lidovky.cz > Sport > Názory

MS v Kanadě už raději ne

S Finskem se možná vůbec nepotkáme. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy S Finskem se možná vůbec nepotkáme. | foto: ČTK

PRAHA Marná sláva, hokejové mistrovství světa ke Kanadě bohužel tak nějak nepatří. O Stanley Cup už sice v zemi hokeji zaslíbené nebojuje žádný tým s javorovým listem v srdci, leč tahle soutěž reprezentačních týmů, jak se ukázalo, za Atlantikem stejně moc neboduje.


Jinak by se nemohlo stát, že si pomatený řidič rolby splete páčky na přístrojové desce. Před samostatnými nájezdy vcelku důležitého duelu mezi Českem a Švédskem namísto aby vyžehlil led, vysypal z nitra svého stroje sníh. Asi  na stavbu sněhuláků. Trapas, který by ho v NHL stál hlavu.

Zcela nesmyslně se jeví i systém turnaje, při němž se nejlepší týmy jednoduše nemohou potkat. Proč bychom si to nemohli rozdat s celky, které jsme zatím viděli pouze v televizi? Jako třeba s Kanadou, Amerikou či Finskem?


Ať se pak nikdo nediví, že prestiž šampionátu upadá. Turnaj ještě sice neskončil, ale jisté je už jedno – mistrovství světa v Kanadě fakt už příště ne.