29. března 2015 9:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Když lež dělá publicitu... A klidně i přes mrtvoly. Z airbusu

Patrik Berger nechápe spekulace, podle kterých měl sedět v letadle smrti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Patrik Berger nechápe spekulace, podle kterých měl sedět v letadle smrti. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Přece by takovou prestižní událost neodřekl jen tak, usoudili. A tak do světa vypustili informaci, že fotbalista Patrik Berger jen díky shodě okolností nenastoupil do letadla, které v úterý tragicky havarovalo ve francouzských Alpách.

Bývalý hráč Slavie i Sparty měl být jedním z účastníků exhibičního utkání v Arménii věnovanému tamní hvězdě Chorenu Oganesjanovi, jenže účast bez uvedení důvodu zrušil.

Patrik Berger.
Česká radost po brance Patrika Bergera.

Pořadatelé si proto jeho omluvenku vysvětlili po svém: podali ji tak, aby nepřítomnost 41letého záložníka prestižnosti události nijak neuškodila... Naopak.

A pokud se provalí nepravda, nevadí. Získat publicitu, snadněji naplnit stadion a vydělat peníze, o to jde snad ještě více než o samotnou celebraci arménské sportovní legendy.

Za běžných okolností by o tomto zápase věděl jen málokdo, kvůli spojitosti s neštěstím a emotivnímu příběhu (Berger jej na svém účtu na Twitteru označil za lživý) se i o něm hovořilo po celém světě...

J. Franke A ten Berger je kdo??? 12:01 29.3.2015
L. Mišalko trapnééé 22:40 29.3.2015