Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

PLZEŇÁK: Tak jsme region, no a co? O to cennější je, jak dlouho se držíme na špici

Fotbalový zápas FC Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno foto: Milena SojkováMAFRA

Plzeň - Musel jsem si o víkendu vyslechnout přednášku od spoluhráče z amatérského fotbalového oddílu. Sparťana. Že jsou úspěchy Viktorky záchvěv regionálního klubu, že nedokážeme ustát tlak předkol a že ve Spartě jsou pod tlakem pořád.
  21:20

Ano, jsou teď v lize první, tudíž takové přednášky bude držet asi častěji. Diskutovat s ním nemá smysl, Sparta je jednou provždy železná, a kdo si to nemyslí, tak je přinejmenším slávista.

Ale měl vlastně pravdu, Plzeň je regionální klub. O to cennější je, jak dlouho se držíme na špici. Jiný oddíl mimo Prahu nic podobného nedokázal, ligu jsme za deset let vyhráli pětkrát a třikrát byli v Lize mistrů. 

Utkání Evropské ligy mezi Plzní a Baar Ševou
Zdeněk Ondrášek z Plzně

Vypadnutí z pohárů i matná forma v lize je vývojově přirozená věc. Moc tedy prosím naše vedení: pánové Paclíku a Šádku, neodvolávejte trenéra Guľu. Nejsme železná Sparta, kde je trenéřina výdělkem na pár měsíců. 

Vzpomeňte si, jak jste Pavlu Vrbovi dali tři roky, než nás dovedl k výsledkům. Tým je v přestavbě a potřebuje čas. Pánové, prosím, buďte trpěliví. Pojďme klidně s rozpočtem dolů, vydělejme si na sebe. Tak jsme region, no a co? 

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...