Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

PLZEŇÁK: Drzí vlčáci místo přežraných bernardýnů. Plzeňáci zase chtějí soupeře zakousnout

Hráči Plzně se radují z prvního gólu. foto: ČTK

Názor
Plzeň - Výsledek duelu s Olomoucí, kdy jsme dokráčeli k těsné, leč zasloužené výhře 1:0, není zase tak důležitý. Viktorka skončila po základní části druhá. Není vlastně tak důležité ani to, zda nakonec vedoucí Slavii předežene – to se po vzájemném duelu, kdy byli sešívaní jasně lepší, ani nezdá moc pravděpodobné.
  12:00

Opravdu důležité je, že Viktoria Plzeň je zase po letech mančaft drzých vlčáků, kteří se chtějí do každého soupeře zakousnout a nenechat ho utéct. V druhé éře pod Pavlem Vrbou se parta kolem Hubníka, Koláře či Limberského z vlčáků, viděno přísně, proměnila v silné, ale pohodlné bernardýny, kteří se do půle nažerou vedením 2:0.

Jean-David Beauguel z Plzně se stal terčem rasistických nadávek
Jan Kopic oslavil návrat do základní sestavy Plzně gólem a asistencí.

Jenže pak se unaveně svalí a přihlíží, jak soupeř snižuje a dožaduje se aktivní hrou aspoň bodu. To téhle partě pod novým trenérským štábem, zdá se, momentálně nehrozí.

Kayamba připomíná drzostí a dynamikou Petrželu v nejlepších letech (jen branky mu zatím chybí), Čermák je přímočarý a gólový jako Kolář, Beaugel se cpe do zakončení stejně urputně jako Bakoš. A když budu opovážlivý: mladý Bucha dává hře myšlenku a spád podobně jako kdysi drzý virtuos Horváth.

To jsou hodně nadějné vyhlídky. Příští rok se tihle vlčáci do silné Slavie zakousnou ještě o poznání víc a sázím na to, že ji to bude bolet.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...