Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skokani hledají novou ´mámu´

Sport

  10:47
Tříletá mise rakouského trenéra Richarda Schallerta u českých skokanů na lyžích skončila. Neslavně. Jeho hlavní úkol, pověsit někomu z nich na mistrovství světa v Liberci na krk medaili, se mu nepodařilo naplnit.

Skokan na lyžích Jakub Janda (vlevo) pod vedením trenéra Richarda Schallerta v Harrachově. foto: ČTK

Možná kvůli neznalosti české řeči, možná kvůli nepochopení české mentality, ale možná i kvůli tomu, že mu zkrátka role prvního trenéra nesedí. Ostatně nikdy předtím se v ní neocitl.

Co jeho odchod českému skoku přinese? Zřejmě nic zásadního. Z reprezentantů totiž jeho radám naslouchali pouze Cikl a Vaculík, což je málo. Tím spíše, když se povídá, že Schallert pobíral kolem pěti tisíc eur.

Zdá se, že jej vystřídá někdo z českých trenérů. Bude zase skokany vodit za ručičky, na což jsou od nepaměti zvyklí? Nejspíš ano. V tom případě je důležité, že na ně bude mluvit v jejich mateřštině. Mimochodem Schallertův předchůdce Vasja Bajc se ji rychle naučil.

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...