Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

SLÁVISTA: Titul by měl být samozřejmostí

Sport

  22:26
PRAHA - Hodnotit výsledek definitivně posledního letošního kola je skoro úkol pro profesionálního nosiče biomasy do lesa. (Poznámka pro zelené dámy: myslím tím dřevo.) Špatně to prostě už dopadnout nemohlo - snad jen případná zbytečná porážka Slávinky, která by současně nezarmoutila rudochy, by mohla trochu mrzet.

Velkolepé slávistické oslavy titulu. foto: ČTK

V sobotu se prostě nešlo ani tak na fotbal jako party a ani ta neměla téměř chybu. Pravda, těch pár desítek zoufalců, kteří vběhli na konci předčasně na plochu, si to mohlo odpustit. Ale to je jen drobnost, protože opravdu nejsme Sparta neblahé paměti, takže se podobný incidentík zvládl bez policejních manévrů.

Navíc nikdo soudný nepochybuje o tom, že za rok zvládneme oslavy titulu i bez podobných kaněk na červenobílém praporu a v dalších letech to pak už musí být dokonalost sama. Nezbývá než ještě jednou poděkovat všem hráčům a trenérům za super sezonu a našim kotelníkům za skvělé choreo nejen při posledním mači.

Shora jmenovaní svou práci odvedli a mohou si dopřát chvíli odpočinku, klidně i na vavřínech. Tím, kdo na nic podobného teď naopak v žádném případě nárok nemá, je naše slovutné vedení. Je sice pravda, že i po odchodech, které nás určitě (pivo, vodka, becherovka...) či pravděpodobně (Suchý) čekají, bychom jistě dokázali ten další titul za rok opět vykopat. Ale stačí nám to?

Český titul by měl být už pro nás v blízké budoucnosti samozřejmost a chleba se bude lámat v Lize mistrů! A je otázka, jestli bez kvalitních náhrad a dalších posil by nebylo lepší ušetřit cestovné za symbolickou účast v předkolech.

Takže milí bafuňáři, ukažte, že taky nemáte místo červenobílého srdce jen ošoupanou šrajtofli. Asi se smíříme s tím, že třeba Messi ještě letos nepřijde, ale chceme vidět snahu. Potom si i vy můžete být jisti, že „po výhře, po prohře, vždycky jsme s váma“!

Autor (40) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...