1. července 2008 8:40 Lidovky.cz > Sport > Názory

Slušnost na Letné

Pavel Horváth pózuje se svým novým dresem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Horváth pózuje se svým novým dresem | foto: ČTK

PRAHA Horváth je novou posilou fotbalové Plzně. Šprýmař s jedovatou levačkou ale musel opouštět Letnou s pocity hořkosti, příčinou byla rozepře s několika primitivními fanoušky v závěru jara.

Po ztrátě vidiny prvního místa v lize jim vadilo, že se odchovanec klubu radoval z vítězství v domácím poháru, a v následujícím epilogu v Liberci jej vypískali.  Co na tom, že Horváth se fotbalově "narodil“ právě na Letné? Co na tom, že od předloňského září, po návratu z Japonska, bavil i tyto fanoušky a před rokem přispěl k titulu Sparty?

Jsou odchody, na něž se rázem zapomene, a pak jsou ty, po nichž zůstane jistá pachuť. Horváthovo loučení patří mezi ty druhé – už jenom proto, že klub se jej v souboji s primitivy slůvkem nezastal. Před časem rozjeli na Letné akci pod názvem Sparta fandí slušně. Ta ovšem v těchto souvislostech vyznívá hodně pokrytecky.

Jiří Jakoubek, Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.