Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

SPARŤAN: Koho zajímají třetiligové týmy?

Sport

  16:13
PRAHA - Neuvěřitelné. Před námi je historické derby nesmiřitelných "S" a v médiích čtete o trapném souboji dvou třetiligových týmů, které jsou shodou okolností zároveň v první lize. Koho, sakra, zajímá pitomý souboj dvou absolutně nuzáckých celků, které budou rády, pokud letos nesestoupí.

Sparťanské rozčarování. foto: ČTK

Koho, proboha, zajímá, že kolchozníci nastoupí ve žlutých dresech a za vstup si zaplatí tři kila? Jde snad o souboj gigantů? Nikoliv. Tenhle zápas se má odehrávat na periferii bez zájmu kohokoliv. Kibuc 1905 v. Střížkov.

Nálada před opravdovým ligovým svátkem není nejlepší. Jak letenské božstvo, tak nazdárci ze Slávyje Praha hrají velké kulové. Co je rudé mašině platné, že x zápasů v řadě neprohrála, když z devíti ligových duelů nasbírala trapných šest remíz. K tomu si připočtěte kodaňskou potupu, kdy rudí opravdu HRÁLI posledních sedm minut. Naštěstí sešívaná lůza vzápětí předvedla, že pět nebo sedm gólů pro ně v evropských pohárech tradičně není žádným problémem.

Neřešme ale úhlavního soka. Tristní spíš je, co předvádějí chlapci v rudém. Mohl by nám Pepík laskavě vysvětlit, proč cpe do základu tragického Huška na úkor Kovby? Proč si myslí, že má Střeštík právo obléknout posvátný rudý dres? Ať ho raději management pošle štandopéde zpět do Brna. O přínosu Holendy snad ani nemá smysl polemizovat. Všichni výše jmenovaní hráči prostě nemají ve Spartě co dělat. Apokud je Pepík přesvědčen o opaku (z jakého důvodu?), nemá tam co dělat ani on.

Autor (32) je namyšleným sparťanem a vždy jím bude

Autor:

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...