Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

SPARŤAN: Zachraňte vojína Hubníka!

Sport

  11:00
PRAHA - Bude složitější hráče namotivovat, zvlášť teď na Brno, popisoval Pepík Chovanec po vynikajícím představení proti PSV Eindhoven. Žel, remízová bitva o Šalingrad ukázala, že se mu to příliš nepovedlo.

V Brně se především bojovalo. foto: ČTK

Letenské božstvo předvádělo povětšinou mdlý výkon a teprve po obdržené brance začala hra "nějak" vypadat. Z osmi kol rudí vyválčili už pátou zbytečnou remízu a těch deset bodů chybí.

Na rudé mašině se projevuje, že aby byla k nezastavení a válcovala všechno, nesmí z její duše, srdce, ale ani fasády vypadnout ani částečka. Proti PSV chyběl v dobré formě hrající Pamič, což bylo setsakra znát. V Brnisku vypadl Hubník a ani jeho Hoheneder nedokázal plně nahradit, byť už nebyl tak trapný jako nalevo.

Přičte-li se, že Pepík tvrdošíjně cpe do sestavy převážně tragického Huška na úkor velmi solidně hrajícího Kovby, vystupuje z toho jednoduchá rovnice: aby Sparta předváděla úchvatná představení, nesmí ze základu (pokud možno bez Huška a Holendy) vypadnout nikdo. Největší důvod k panice vzbuzuje představa, že by se po zimě sbalil Hubník zpět do Ruska. Jestli už není čas na vypsání fanouškovské sbírky Zachraňte stopera Hubníka!

Tým z města, kde mají tradičně nadprůměrné pivo a podprůměrný fotbal, by dnes Letenské neměl potrápit. Ačkoliv si třeba Horváth bude jistě chtít nějaký ten bod z Letné doslova odnést v zubech. Pro Spartu je především nutností začít naplno bodovat venku. A kdy jindy zahájit vítěznou sérii než příští týden na půdě provinčního klubu z pražských Vršovic?

Autor (32) je namyšlený sparťan a vždy jím bude.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...