Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

SPARŤANKA: Derby si žádá krotkého psa. Dvanáctého hráče chceme i na derby

Brankář Florin Nita ze Sparty (vlevo) se raduje se spoluhráči z vítězného utkání. foto: ČTK

Názor
Praha - Kde se vzala, tu se vzala, nad Edenem se zničehonic rozprostřela „pilotní“ výjimka ministerstva zdravotnictví, která navzdory přísným restrikcím povoluje na dnešní pohárové utkání 600 otestovaných diváků.
  12:12

Nic proti tomu, ať přijede fandit třeba celé politbyro. Proč ale nebude PES stejně krotký i při nedělním derby? Na ligu se prý výjimka pro partnery klubu nevztahuje. Dvanáctý hráč musí dál fandit pouze u televize, vše bude jen a jen na jedenáctce na pažitu. Když uvážím, že bude mít za sebou nejen těžký pohárový zápas (v tom jsme si se Slavií rovni), ale i noční let ze severu Francie, nebude to legrace.

Naštěstí v základní sestavě došlo poslední dobou k několika optimismus vyvolávajícím změnám. Tři tyče začal, doufejme trvale, strážit skutečný brankář. Obranu už zase vyztužuje klid sálající Ondra Č. V Lille to ještě nezvládne, ale na derby zadní řady snad aspoň na hodinu doplní i Dávid H. A že je Julda schopen adaptovat se při absenci našeho zázračného dítěte i na parťáka ze Skandinávie, o tom netřeba pochybovat. Tak ať vám to kluci pálí!

Autor čtvrtého gólu Sparty Srdjan Plavšić (druhý zleva) se raduje se spoluhráči.
Vítězství Sparty pečetil gól Srdjana Plavšiče.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!