Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Štěpánek nebo Mensator? Těžká volba

Sport

  5:55
PRAHA - Je rozhodnuto – na světový šampionát pojedou dva brankáři, kteří dohromady neodchytali v reprezentaci ještě ani deset zápasů. A záda jim bude krýt gólman, který toho zatím ve své kariéře příliš nedokázal. Je třeba se obávat? Nikoliv.

Jsem nejlepší, jako by říkal Lukáš Mensator. foto: ČTK

Důvod je nasnadě. Martin Prusek již atmosféru velkého turnaje zažil a přes počáteční spekulace pojede na šampionát jako trojka a rádce pro své dva mladší parťáky – Lukáše Mensatora a Jakuba Štěpánka. Šanci tak dostane jeden ze dvou brankářů, kteří mají momentálně v české kotlině nejlepší formu a také největší potenciál.

Mensator dotáhl dvakrát za sebou do finále extraligy podceňované Karlovy Vary, letos se svými spoluhráči dosáhl dokonce na titul. Dlouhodobě prokazuje v extralize z českým maskovaných strážců brankoviště nejlepší formu. Proč by měl na mezinárodní úrovni selhat? Novopečený tatínek bude mít velkou motivaci dokázat, že má na to strážit českou branku. Navíc již zná, jaké to je chytat pod tlakem. A zatím nezklamal.

Štěpánek letos vystřelil do extraligy jako kometa. Zaslouženě dostal šanci v kempu před šampionátem a podle očekávání nezklamal. Kdo totiž tohoto gólmana zná, ví, že se před žádnou výzvou nerozklepe, z ničeho si nedělá velkou hlavu. Navíc to v ní má velice dobře srovnané.

Oba brankáři již svými kvalitami extraligu přerostli. Nyní to mají šanci ukázat před miliony fanoušků na světovém šampionátu. A kdo by měl jít do turnaje jako jednička? To je úplně jedno, na oba se mohou spoluhráči spolehnout. Podle všeho navíc dostanou na turnaji šanci oba.

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...