28. června 2008 7:53 Lidovky.cz > Sport > Názory

Také se hlásím!

Taky se hlásím!  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taky se hlásím! | foto: AFP

PRAHA Vážený Vlasto (Košťál) a Pavle (Mokrý). Už i ke mně se doneslo, že stále nemůžete najít toho správného trenéra, který by provedl českou reprezentaci nejen skrze kvalifikaci, ale i k následné medaili z mistrovství světa.

Proto bych vám chtěl připomenout, že jsem momentálně k dispozici a svého bývalého kolegu Marka van Bastena nechci vyšoupnout z postu trenéra Ajaxu, jak se někde říká.

Vím, že nabídky od dalších trenérů vám zahlcují e-mailovou schránku – vyprávěl mi o tom Gérard Houllier – a proto jsem se i já rozhodl k neobvyklému kroku a sám se hrnu do bitvy o prestižní evropský trenérský flek. Je jasné, že máte přehled, ale pro pořádek: v posledních pěti letech jsem vedl Barcelonu a myslím, že přestože jsem býval obránce, tak Čechy mohu naučit mnohem lépe útočit než třeba Köppel nebo Stoičkov.


Váš Frank Rijkaard

frank.rijkaard@centrum.cz

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?