22. ledna 2015 12:52 Lidovky.cz > Sport > Názory

Ten za sítí a pak ještě jeden soupeř. Tenisové hvězdy kosí hmyz

Rafael Nadal si schovává obličej do ručníku, na kurtu se mu udělalo zle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rafael Nadal si schovává obličej do ručníku, na kurtu se mu udělalo zle. | foto: Reuters

Prosluněné a vyhřáté Melbourne si pro favority tenisového grandslamu připravilo záludné zkoušky.

Tak třeba: Roger Federer podle svých slov pocítil na kurtu bolest jako prý nikdy v životě. Nejspíš bodnutí včely způsobilo ztrátu prvního setu ve prospěch Itala Bolelliho.

Nepředpokládaně dlouho (4 hodiny a 12 minut) bojoval o třetí kolo i Rafael Nadal, kterému se po hodině hry začala motat hlava a málem se pozvracel. Až po zápase k objasnění situace jeho strýc a kouč prozradil, že ho pod oko kousl komár.

OŠETŘENÍ. Lékaři zkoumají bolavé místo Rogera Federera na pravé ruce.
Rafael Nadal měl toho během zápasu s Timem Smyczekem plné zuby.
Rafael Nadal měl toho během zápasu s Timem Smyczekem plné zuby.
Strach z budoucnosti? Nadala děsí, kam tenis spěje.

Obě legendy však ukázaly vnitřní sílu a přemohly nepřízeň i houževnaté outsidery. Podobně jako Tomáš Berdych, který přes noc musel vypotit teplotu.

A pak tu byly faktory lidské, to třeba když na Lukáše Rosola křičeli z tribun krajané izraelského soka: „Kill him!“ Čech přiznal, že ho z toho rozbolela hlava, a 106. hráči světa podlehl.

Na grandslamu inkasují tenisté i za porážku 680 tisíc korun. Včerejšek připomněl, že i tak to jsou těžce vydřené peníze.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz