18. prosince 2012 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Euforie z biatlonu a bruslení? Raději skromnost

Český biatlonista Ondřej Moravec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český biatlonista Ondřej Moravec | foto: ČTK

PRAHA Tolik pozitiv! Mezi biatlonisty září ženský tandem Gabriela Soukalová a Veronika Vítková. A ačkoliv Martina Sáblíková odpočívá, české rychlobruslařské konto se rozrostlo o další pohárový triumf – v podání Karoliny Erbanové.

Do lyžařsky nemastné neslané zimy, v níž se běžec Bauer a skokan Koudelka trápí, sjezdař Bank bojuje se zraněními a slalomářka Záhrobská teprve (úspěšně) testuje organismus po zdravotních komplikacích, budí rázný vzkaz od omladiny víc než rok před zimní olympiádou vlnu optimismu. Sen rychlobruslařského trenéra Nováka o pěti medailích ze Soči 2014 dostává reálnější kontury.

 Biatlonisté se zase před světovým šampionátem v Novém Městě na Moravě potutelně culí na soupeře. Ale euforii raději krotí. Trenér Šikola má v živé paměti, jak své svěřenkyně hledal v závěru výsledkových listin. Biatlon je o střelbě, střelba o psychice, zdůrazňuje. A psychika pod tlakem by mohla dostat ránu. Tak volí biatlonisté raději skromnost. Ale živí naději. "I kdyby se jim chvíli nedařilo, už nahoře byly. Musí si uvědomit, že to v nich dříme," vysvětluje Šikola. Teď jen neuhasit ten plamen přílišným tlakem.

MARTINA KUČEROVÁ