17. prosince 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Bicanových ironie osudu

Ivan Bican před Edenem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Bican před Edenem. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Je těžké usuzovat, nakolik tohle může pomoci k urovnání napjatých vztahů. Stejně tak je těžké mluvit o smrti samotné...

Fotbalová Slavia se nabídla, že uspořádá pohřeb Jarmily Bicanové, nedávno zesnulé vdovy po největší klubové legendě všech dob. A vlastně i celý život věrné fanynky sešívaných barev.

PSALI JSME:

Ale rovněž matky Ivana Bicana, jenž kvůli lidem s pochybným kreditem ve vedení klubu vyhrotil spor se Slavií tím, že si vynutil odstranění obří otcovy fotografie z průčelí stadionu. Prostě nechtěl, aby se jméno jeho rodiny ztotožňovalo s Alešem Řebíčkem a spol.

Jenže nyní dal přednost důstojné vzpomínce před momentálním konfliktem a nabídku z klubu přijal. V lidském, fotbalovém či obchodním životě zkrátka občas nastávají chvíle, které mezi znepřátelenými stranami vyvolají na nějakou chvíli klid zbraní.

Na jak dlouho, ví v tomto případě nejspíš jenom Ivan Bican. Potomek slavného jména, jemuž Slavia nepřestala být lhostejná.