16. dubna 2014 7:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Čemu se, slávisté, stále dokola divíte?

Slavia - Mladá Boleslav. Zklamaní slávisté. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia - Mladá Boleslav. Zklamaní slávisté. | foto: ČTK

PRAHA Necitlivé změny na trenérských postech, nesmyslné přestupy několika hráčů, vliv fanoušků na zásadní rozhodnutí klubového vedení. Je jednoduché vyjmenovat některé z příčin utrpení fotbalové Slavie, protože jsou všem dostatečně známé.

Od léta 2011, odkdy v Edenu vládne bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček, se trenér měnil šestkrát. Většinou to nebyly promyšlené tahy, ale chaotická rozhodnutí bez objektivní příčiny. Jako podivný konec Petra Rady, za nějž v minulém ročníku nebyly potíže se záchranou, přesto proti kouči byli skalní příznivci.

Jako odvolání Miroslava Koubka, jehož naopak fanoušci uznávali a kterého šéfové nechali pracovat šest týdnů v zimní přípravě, aby ho po druhém a navíc vítězném jarním zápase vyhodili. Jako angažování Alexe Pastoora, který do té doby o českém fotbale, natož Slavii neměl téměř žádné informace.

Proto není překvapením, že Slavia výsledkově živoří.

Miloslav Novák

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?