Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Curling a florbal. Sport, které měnily zažité zvyklosti

Sport

  6:00
PRAHA - Při vší úctě k florbalu a curlingu si nemusíme nalhávat, že by výsledky v těchto sportech národem hýbaly tak jako góly hokejistů či fotbalistů. Tedy přesněji – že by dosud hýbaly. Uplynulý víkend ale možná zažité pořádky lehce pozměnil.

Smutek českých florbalistek foto: Mafra - Adolf Horsinka

České dívky se v domácím prostředí rvaly na světovém šampionátu s holemi v rukách o medaile tak srdnatě, až fanoušky skutečně pobláznily; speciálně pak ve včerejší líté řeži se Švýcarkami. Zkušení čeští curlingoví mazáci pak dokonce dokázali změnit televizní program, takže diváci mohli operativně sledovat jejich neméně vzrušující boje o olympiádu.

Jiří Snítil pozoruje dráhu kamene na MS v kanadské Victorii v zápase s Finskem.

Florbalová medaile ani curlingový postup do Soči se nakonec nekonají. Nicméně důležitý je i fakt, že tyhle menší sporty daly o sobě nesmírně sympaticky vědět. A že se jejich touhy nenaplnily? Za to možná může i pátek třináctého, který odstartoval víkendové dění.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat