21. května 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Hlasité nářky k ničemu. Rozhodčí zápasy neprohrávají

Utkání skupiny A na mistrovství světa v hokeji ČR - Kanada 12. května v Minsku.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Utkání skupiny A na mistrovství světa v hokeji ČR - Kanada 12. května v Minsku.... | foto: ČTK

PRAHA Čeští hokejisté se dočkali velké omluvy. Není běžné, aby komise rozhodčích uznala své chyby bez následných postihů sudích. Přesně to se v pondělí stalo.

Hlasité byly nářky některých hráčů na sporné verdikty. Jistě, při přesilovce za nesprávně klasifikovaný faul po Jana Kováře Kanaďané definitivně zlomili zápas na svou stranu.

Následné pardony se však týkaly nedovolených postavení útočících Norů a Švédů v brankovišti Saláka. Všechny tři zápasy Růžičkův tým prohrál. Možná i proto, že hráči cítili až příliš velkou křivdu.

Příklad by si měli vzít z Francouzů. Ti po viditelném kontaktu norského útočníka s gólmanem také inkasovali. Ale opláceli stejnou měrou, brankáře Haugena nešetřili.

Toho navíc očividně rozhodilo provokativní pošeptání od francouzského provokatéra Roussela, který mu během minuty nasypal dva góly, celkem Francouzi během pěti minut udeřili čtyřikrát a utkání otočili.

Rozhodčí dělají chyby, ale neprohrávají zápasy. To dělají vlastní minely. Třeba osamocený útočník v českém brankovišti...

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACOVNÍK DO SKLADU

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč