2. srpna 2014 6:10 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Hledá se řešení, co s protézami. Existuje však?

Se svým handicapem statečně bojuje i německá dálkařka Vanessa Low. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Se svým handicapem statečně bojuje i německá dálkařka Vanessa Low. | foto: Reprofoto

Případ německého atleta Markuse Rehma, který skáče do dálky s protézou, je od první chvíle ošemetný. Když mu svaz vzdor splněnému limitu nepovolil start na mistrovství Evropy kvůli tomu, že ho protéza údajně zvýhodňuje, uslyšel místy hodně tvrdou kritiku.

Proti je třeba Verena Benteleová, vládní zmocněnkyně pro záležitosti postižených. „Nejde o šťastné rozhodnutí,“ uvedla. „Mohl tím být i urychlen proces začleňování.“

Jenže tak jednoduché to přece není. I zástupci svazu, kteří Rehma „zamázli“, mu vzdávají hold za jeho výkony. Nikdo nezpochybňuje jeho vůli a bojovnost, to, že může být mnohým vzorem. Jen se upozorňuje na poměřování neměřitelného.

ČTĚTE K TÉMATU

Pokud Rehm bude evropský šampionát sledovat jen jako divák, dá se čekat salva argumentů o vyčleňování, o nedostatku nadhledu. Pokud by se na velké akce přece jen dostal, zazní, že jsou pravidla účelově ohýbána a poznatky vědy ignorovány.

Najít dobré řešení bude snad ještě těžší než Rehmova obdivuhodná cesta od úrazu až ke skoku do dálky 824 centimetrů.

Miroslav Němý

Randstad s.r.o.
sladká práce v Opavě

Randstad s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 19 000 - 23 000 Kč