2. července 2011 11:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Jágr vydělá. A co dál?

Jaromír Jágr v letadle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr v letadle. | foto: ČTK

PRAHA Konečně jsme získali jistotu, že Jaromír Jágr doletěl do zámoří. Jinak by se ve sbírce klubů, za které si český hokejový idol zahrál v NHL, neobjevil čtvrtý přírůstek.

Angažmá ve Philadephii je překvapivým krokem. Čekala se trochu jiná pointa příběhu, ve kterém až do včerejška hrály hlavní roli jiné týmy. Pryč jsou myšlenky na dojemný návrat do Pittsburghu, kde si Jágr vybudoval v devadesátých letech slávu. Volba nepadla ani na Detroit, kde si umí s veterány dojít pro Stanley Cup. Mimo zůstal i Montreal, kde Jágr mohl oživit reprezentační spolupráci s Tomášem Plekancem.

O Jágrově přestupu čtěte více

V případě příchodu do Philadelphie lze najít jediný motiv. Jágr kývnul na nejlepší podmínky. V klubu z Pensylvánie vydělá v následující sezoně 3,3 milionu dolarů. Tím si na sebe téměř čtyřicetiletý útočník současně utvořil tlak. Bude muset přesvědčit okolí, že jeho návrat má i jiný smysl než jen vydělat víc peněz.

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?