19. dubna 2014 10:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: (Ne)hokejový svět naruby. Čechům ruský plyn nepáchne

Hokejisté Lva slaví další gól v síti Doněcku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté Lva slaví další gól v síti Doněcku | foto: ČTK

Sparta už je ze hry a Praha tak přišla o extraligový tahák, o to víc prý se teď fanoušci těší na finále KHL mezi Lvem Praha a Magnitogorskem. Český klub usiluje o Gagarinův pohár, jásají a zapomínají, že nejde o český klub, ale o ruský import, při jehož zápasech dostávají novináři soupisky v ruštině a jejich akreditační visačky jsou též v ruštině. A hádejte, v jakém jazyce jsou vedeny tiskovky po zápasech.

Děje se tak v době, kdy je Krym už dávno nestydatě anektovaný, na východní Ukrajině je víc než rušno a nikomu to, zdá se, nevadí. Anebo je pach plynu a nafty všemocný a nikdo si netroufne?

ČTĚTE TAKÉ

Není to tak dávno, kdy byly ruštiny plné nejen školy (a učebnice). Také nápisy na obchodech ve městech, kde od okupace v roce 1968 sídlily ruské posádky, byly v ruštině. Jenže kdo ze současných příznivců to pamatuje?

Podle předešlých zápasů play off lze předpokládat, že v úterý dorazí do O2 areny velmi početná návštěva. Určitě by bylo absurdní tvrdit, že kdokoli z těch lidí schvaluje anexi Krymu nebo někdejší nájezdy ruských tanků do Československa. Ale budou fandit klubu, jehož barvy hájí především skandinávští a zámořští hráči a taky několik Čechů. A všichni jsou placeni ruskými penězi, kterých je zřejmě víc, než široká ruská step pobere. Ach jo.

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.