2. listopadu 2011 22:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Nedvěd v reprezentaci? Správný krok

Liberec - Slavia (Petr Nedvěd). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liberec - Slavia (Petr Nedvěd). | foto: ČTK

PRAHA Některé fanoušky to může namíchnout. Proč brát do reprezentace téměř čtyřicetiletého hokejistu, mohou se ptát. Jistě, pro budoucnost českého hokeje by bylo nesmyslné povolávat jen veterány. Ale nominace Petra Nedvěda na turnaj Karjala smysl dává.

Z útočníka, který hrál i v 90. letech za Kanadu, je jiný hokejista než před lety. To, co ztratil na rychlosti, vynahrazuje skvělým hokejovým myšlením a zkušenostmi. Svůj tým od loňska táhne nejen bodově, ale také jako správný kapitán.

Mladému kádru jde příkladem, je lídrem na ledě i mimo něj. Přitom ve Spartě před čtyřmi lety měl mít tuhle roli také, příliš v ní však neuspěl. Stejně jako později třeba David Výborný. Nyní ale Nedvěd dospěl. I podle svých slov cítí větší zodpovědnost za výsledky klubu než dříve.

Na posledních šampionátech byl lídrem reprezentace Jaromír Jágr, který podobným "dospěním" prošel o něco dříve. Vrstevník Nedvěd by teď mohl být pro národní tým ideální náhradou...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.