Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nedvědovo zranění mrzí i Hadamczika

Sport

  18:00
LIBEREC/PRAHA - Hokejová reprezentace přišla o kapitána. Zlomená čelist Petra Nedvěda vyřadí na šest týdnů. „Nabouralo to plány, moc mě to mrzí. Petr dal ve Finsku tři góly ve třech zápasech, byl výborný na ledě i v kabině. Chtěl jsem, aby teď jel i do Moskvy,“ řekl LN kouč národního týmu Alois Hadamczik.

Liberec (zraněný Petr Nedvěd) foto: ČTK

Tečovaný puk, který Nedvěda zasáhl do dolní čelisti při nedělním duelu na ledě Kladna, zkomplikuje život ale hlavně Liberci. Bílí Tygři ztratili klíčového muže sestavy.  "Je to obrovská ztráta. Petr je nejproduktivnějším hráčem extraligy, svoji roli má i jako kapitán v kabině. Ztratili jsme velkou hokejovou osobnost, u nás je příkladem i pro mladé hokejisty," vysvětlil trenér Bílých Tygrů Jiří Kalous.

Nedvěd odstoupil na Kladně v 54. minutě zápasu a hned poté zamířil na rentgen do nemocnice. Podezření na zlomenou spodní čelist se včera po dalších vyšetřeních potvrdilo. Forvard protřelý stovkami bitev v NHL bere léky na bolest a dnes podstoupí operaci.  "Uvidíme, jak rychle se to bude hojit, bude to chtít svůj čas. Až ten otok a bolest odejde, tak si vezmu masku a budu hrát. Čekat, až to úplně sroste, nechci, to trvá hodně dlouhou dobu," citoval Nedvěda server iDNES.cz.

Liberec bude bez Nedvěda daleko slabší

Trenér Kalous by ho samozřejmě rád viděl na ledě co nejdříve, nechce však návrat uspěchat. "Hlavní je zdraví hráče. Uvidíme, jak bude postupovat léčba, věřím že nenastanou žádné komplikace." Liberec patří k překvapením první poloviny extraligy. Sestava prošpikovaná mladíky se spoléhá na Nedvědovu produktivitu a výkony nejlepšího gólmana podle statistik Marka Pince. Hlavně díky této dvojici se Severočeši přetahují se Spartou o první místo v tabulce.

Jenže tomu může být teď konec. "Extraliga je vyrovnaná, takže je jasné, že Liberec bez Nedvěda bude daleko slabší, asi ztratí několik míst v tabulce. Dávají spoustu gólů v přesilovkách, při kterých stráví Petr dvě minuty na ledě. Jeho hokejové myšlení bude Liberci chybět," předvídal internacionál a komentátor Pavel Richter.

Liberecký kapitán má přesto tak trochu štěstí v neštěstí. Bude moci bruslit, takže se může udržovat v kondici a nevypadnout z formy.  To ale Hadamczika neutěšuje. S Nedvědem počítal do Moskvy i proto, že hokejisté z Českých Budějovic, Pardubic a Plzně reprezentaci kvůli evropským klubovým turnajům neposílí.

"Byl jsem s Petrem dohodnutý, že by dostal volno až v únoru před play off. Takhle budu muset počkat, až bude Petr úplně zdravý a až se opět dostane do formy," krčil rameny kouč národního týmu.

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...