8. srpna 2011 10:33 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Nehrát celý rok? Prohrají všichni

Basketbalová hvězda Miami LeBron James | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Basketbalová hvězda Miami LeBron James | foto: ČTK

PRAHA Neblázněte, chce se křičet příznivcům nejprestižnější basketbalové ligy světa – NBA. Nemohou totiž překousnout fakt, že palubovky v celé příští sezoně kvůli výluce asi osiří. Stane se tak poprvé v historii. Z pohledu fanouška jde však o naprosto nesmyslné hádání.

Jak si jinak vysvětlit to, že se zastaví kolos, jehož popularita neustále stoupá a který si dovolí platit nejvyšší kontrakty ze všech kolektivních sportovců na světě?

Jistě, někdo by mohl namítat, že třeba hokejové NHL celoroční výluka před šesti lety prospěla. Jenže tehdy se NHL nacházela v naprosto odlišné situaci – klesala televizní sledovanost i návštěvnost.

Vstřícnost a uskromnění. Tyhle dvě slova by obě strany sporu měly velmi rychle zařadit do svého slovníku. Ať už je pravda na straně hráčů nebo majitelů, jedno je totiž jisté. Zastavit soutěž na celý rok je pořádná hloupost. A nevydělá na ní nikdo. Tedy kromě ostatních sportů, které uzmou NBA část naštvaných fanoušků....

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky