7. listopadu 2011 23:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Neuvěřitelné přehmaty

Český tenista Tomáš Berdych | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český tenista Tomáš Berdych | foto: Reuters

PRAHA Když ve středu korunovali v San Francisku legendárního surfaře Kellyho Slatera pojedenácté mistrem světa, byla to velká sláva. Na pláži se s ním radovaly tisíce fanoušků, řada z nich ho nosila na ramenou. V sobotu ale organizátoři přiznali, že se spletli v propočtech a Slater vlastně šampionem není...

A ve stejný den se obdobného přehmatu dopustili i lidé z vedení ATP. Ti nejprve celý svět informovali, že Tomáš Berdych má už jistý Turnaj mistrů, a dokonce s ním zveřejnili i rozhovor. Ovšem o pár hodin později se omluvili, že sice má český tenista velkou naději, ale jistotu zatím nemá.

V době, kdy i nejhloupější mobilní telefon představuje chytrý počítač, to jsou neuvěřitelné zprávy. V Berdychově případě dokonce na přehmat začali upozorňovat fanoušci, kteří body spočítali lépe než vedení okruhu.

Možná by si organizátoři měli vzít příklad ze starého českého přísloví. Už naše babičky, i bez počítačů, říkaly: dvakrát měř, jednou řež...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.