Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

O účasti Berdycha na Turnaj mistrů rozhodne Paříž

Sport

  9:58
LONDÝN - Stejně jako před rokem se o účasti tenisty Tomáše Berdycha na Turnaji mistrů rozhodne až na poslední chvíli. Určující budou výkony českého hráče a jeho soků v pařížské haly Bercy na akci série Masters.

Tomáš Berdych. foto: Reuters

Z elitní osmičky zbývá zaplnit poslední tři místa, Berdych drží ve světovém žebříčku sedmou pozici a má nejlepší výchozí postavení i v pořadí kandidátů pro Turnaj mistrů. Figuruje na šestém místě, za ním jsou Francouz Jo-Wilfried Tsonga a osmý Mardy Fish z USA, ale šanci zamíchat pořadím mají ještě čtyři hráči.

Šestadvacetiletý Berdych má v Paříži v 1. kole volný los a ve druhém se utká s Chorvatem Marinem Čiličem, nebo s Fernandem Verdaskem ze Španělska.

I v případě prohry má Berdych šanci, že si v Londýně od 20. listopadu zahraje, jelikož aktuálně devátý Nicolas Almagro ze Španělska musí turnaj vyhrát, aby ho předstihl.

Finále mu dá jistotu

Každé vyhrané kolo vítěze turnaje z Pekingu Berdycha výrazně přiblíží druhému startu na Turnaji mistrů v řadě a finálová účast v Paříži mu dá stoprocentní jistotu. Podobně velice blízko jako Berdych mají na Turnaj mistrů Tsonga i Fish.

Almagro se Srbem Jankem Tipsarevičem (11. v pořadí pro Turnaj mistrů) totiž potřebují hrát minimálně ve finále, aby měli byť teoretickou šanci postoupit, a Francouzům Gillesi Simonovi (12.) a Gaelu Monfilsovi (14.) nemusí stačit ani pařížský titul.

Ze hry o Turnaj mistrů vypadl Argentinec Juan Martín del Potro, který měl v posledních týdnech formu, ale na turnaji ve Valencii si poranil rameno. Již dávno se na Turnaj mistrů kvalifikovali Srb Novak Djokovič, Španělé Rafael Nadal a David Ferrer, Brit Andy Murray a Švýcar Roger Federer.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!