Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Plzeň dělá fotbal skvěle, ale na nejlepší nestačí

Sport

  7:22
Víte, že děláte věci na maximum, že je v rámci možnosti děláte nikoli dobře, ale rovnou skvěle. Ale zároveň víte, že to na ty nejlepší nikdy nebude stačit.

Plzeň před zápasem s Manchesterem City. foto: MAFRA - Michal Šula

Všichni, kdo za poslední roky skládali úspěšné puzzle plzeňského fotbalu, zaslouží uznání. Na vrcholu pak ční trenér Pavel Vrba.

Jenže střet s Manchesterem City - nesrovnatelnou fotbalovou váhou - ukázal, že zatímco v Česku určuje Plzeň trendy, v Evropě jsou nejlepší kluby (logicky) o několik řádů výš. Výkon Viktorie je o to sympatičtější, že ani proti miliardářům neustoupila za své cesty, snažila se být aktivní. Za statečnost jí může být odměnou, že zvládne občas velké kluby porazit. Ale porážet? To asi těžko.

No a teď zpět k Pavlu Vrbovi. V Plzni vybudoval maximum možného. Třeba mu i duel proti City naznačil, že teď už se na klubové úrovni nemá kam posouvat. A pak se stane koučem reprezentace, což by momentálně pro český fotbal byla jen a jen výhra.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...