22. června 2014 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Nejlepší liga, mdlá reprezentace. Anglii vládnou legionáři

V PASTI. Wayne Rooney symbolizuje anglický zmar. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V PASTI. Wayne Rooney symbolizuje anglický zmar. | foto: Reuters

Anglická Premier League je považována za nejlepší fotbalovou ligu na světě, má i nejpočetnější zastoupení na mistrovství světa v Brazílii. Jenže tam Anglie potvrdila trápení, jež trvá roky. Hráči Albionu si na krk pověsili medaili naposledy na: MS 1966 (zlato), mistrovství Evropy 1996 (bronz). To je na kolébku fotbalu dlouhá doba bez medaile.

Pýchou Angličanů tak je právě Premier League, jenže ona může být příčinou neúspěchů reprezentace. V lize totiž září především zahraniční hráči, do jejího prvního kola zasáhla pouze třetina Angličanů (nejméně v historii).

Zásobárnou úřadujících mistrů světa i Evropy – španělské reprezentace – jsou Real a Barcelona, favorizovaného německého výběru zase hlavně Bayern Mnichov. I proto mají tyto země navrch.

Anglický fotbal má problém s výchovou hvězdných hráčů. Fanoušky však může hřát alespoň pocit, že jejich soutěž neztrácí na lesku. I když díky cizincům.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!