22. června 2014 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Nejlepší liga, mdlá reprezentace. Anglii vládnou legionáři

V PASTI. Wayne Rooney symbolizuje anglický zmar. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V PASTI. Wayne Rooney symbolizuje anglický zmar. | foto: Reuters

Anglická Premier League je považována za nejlepší fotbalovou ligu na světě, má i nejpočetnější zastoupení na mistrovství světa v Brazílii. Jenže tam Anglie potvrdila trápení, jež trvá roky. Hráči Albionu si na krk pověsili medaili naposledy na: MS 1966 (zlato), mistrovství Evropy 1996 (bronz). To je na kolébku fotbalu dlouhá doba bez medaile.

Pýchou Angličanů tak je právě Premier League, jenže ona může být příčinou neúspěchů reprezentace. V lize totiž září především zahraniční hráči, do jejího prvního kola zasáhla pouze třetina Angličanů (nejméně v historii).

Zásobárnou úřadujících mistrů světa i Evropy – španělské reprezentace – jsou Real a Barcelona, favorizovaného německého výběru zase hlavně Bayern Mnichov. I proto mají tyto země navrch.

Anglický fotbal má problém s výchovou hvězdných hráčů. Fanoušky však může hřát alespoň pocit, že jejich soutěž neztrácí na lesku. I když díky cizincům.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.