29. srpna 2014 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Přešlap ve videohře. Hokejista změnil barvu pleti

Ryan Reaves ukázal na Twitteru fotku z hry NHL 2015, kde se na seba vůbec... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ryan Reaves ukázal na Twitteru fotku z hry NHL 2015, kde se na seba vůbec... | foto: Twitter

PRAHA V pondělí se stovky lidí přišly naposledy rozloučit s Michaelem Brownem, černošským mladíkem, jehož zastřelil ve Fergusonu – na předměstí St. Louis – bílý policista. Tím snad skončily dva týdny násilných demonstrací, které kontroverzní zastřelení provázely.

Přesto se afroamerické téma a St. Louis nejen na sociálních sítích řešily v uterý znovu. „To se snad někdo posr..,“ napsal na Twitteru Ryan Reaves, hokejový útočník místních St. Louis Blues. Reagoval tím na své vyobrazení ve hře NHL od firmy EA Sports.

Sedmadvacetiletý Kanaďan má světlejší pleť, přesto je ve hře „černý jako bota“. A to se přitom výrobce podle svých vyjádření snaží o co nejvěrnější zobrazení hokeje.

„Je to černoch? Je. Tak ho začerni.“ Možná takhle vypadala debata grafiků EA Sports. Jejich lenost však kvůli posledním týdnům dostala zcela nový rozměr. Snad nezažehne další jiskru...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?