12. července 2014 9:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Přípravte kapesníky! Nizozemci ‚brečí‘, kudy chodí

Dirk Kuyt (vlevo) a nizozemský trenér Louis van Gaal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dirk Kuyt (vlevo) a nizozemský trenér Louis van Gaal. | foto: ČTK/AP

PRAHA V Nizozemsku by měli připravit kapesníky. Až se vrátí domů jejich národní fotbalový tým, bude je potřebovat. Po prohraném semifinále oranjes totiž „brečí“, kudy chodí. Podle záložníka Wesleyho Sneijdera si více zasloužili zvítězit, Argentina prý jen spoléhala na penalty. „Zatímco my jsme se snažili hrát a vyhrát.“

Nestrannému pozorovateli se chce jen říct: No a co, kurňa? Vždyť má soupeř právo vytasit se s jakoukoliv taktikou. Navíc poměr střel na branku 5:3 ve prospěch Messiho a spol. také hovoří sám za sebe.

„Argentina si nezasloužila vyhrát a postoupit do finále. Neměla téměř žádné šance, ty největší jsme měli my.“ Tak pro změnu hovořil útočník Arjen Robben. 

Ano, ten muž, který na sebe strhl na šampionátu pozornost nejen skvělými výkony, ale taky simulováním, hojně karikovaným po celém světě.

Robben pak ještě prohlásil, že mu je zápas o třetí místo ukradený. Dovolím si tvrdit, že většina fanoušků Nizozemska s jeho tvrzením nesouhlasí. Teď už zbývá jen čekat, zda s podobnými prohlášeními přijdou i Brazilci. Jen to by snad mohlo přebít tyto bizarní řeči.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!