21. března 2014 9:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Přiznání maže podraz? Pokřivená logika podle Řepky

Tomáš Řepka z Českých Budějovic nesouhlasí se žlutou kartou z rukou rozhodčího Jiřího Adama | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Řepka z Českých Budějovic nesouhlasí se žlutou kartou z rukou rozhodčího Jiřího Adama | foto: ČTK

Bývalý vynikající fotbalista Tomáš Řepka se rád nazývá férovým klukem. Jenže svými nedávnými činy ze sebe udělal křiváka a ubožáka.

Teď přiznal, že po nuceném odchodu ze Sparty během angažmá v Českých Budějovicích úmyslně pomohl sparťanskému soupeři v boji o titul. Čtyři kola před koncem jara schválně v pokutovém území fauloval Breznaníka, aby Liberci dopomohl ke gólu, k vítězství a k udržení čtyřbodového náskoku v čele tabulky.

"Chtěl jsem si to vyřídit s panem Křetínským. Myslím si, že se ke mně nezachoval fér. Když jsem odcházel ze Sparty, slíbil jsem mu, že mu to jednou vrátím. Doufám, že jsem mu to vrátil," líčil Řepka.

Když už Řepka na Spartu nestačil, klub mu ukončil smlouvu a finančně se s ním vyrovnal. Jakým způsobem se k němu Křetínský nezachoval fér, není známo.

Nefér, a to vrcholně, se však zachoval obránce. V napínavém závěru ligy svým úmyslným jednáním poškodil Spartu i Plzeň. Oběma by se totiž případná ztráta Liberce v Budějovicích hodila. "Přiznal jsem se k tomu, i když jsem to mohl tisíckrát zapírat. Člověk, jestli je upřímný a férový, nemůže být křivák," tvrdí Řepka. Podle jeho logiky vychází: když dělám křivárny a pak se k nim přiznám, jsem vlastně fér kluk...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ IT ODDĚLENÍ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 70 000 - 85 000 Kč