Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Přiznání maže podraz? Pokřivená logika podle Řepky

Sport

  9:00
Bývalý vynikající fotbalista Tomáš Řepka se rád nazývá férovým klukem. Jenže svými nedávnými činy ze sebe udělal křiváka a ubožáka.

Tomáš Řepka z Českých Budějovic nesouhlasí se žlutou kartou z rukou rozhodčího Jiřího Adama foto: ČTK

Teď přiznal, že po nuceném odchodu ze Sparty během angažmá v Českých Budějovicích úmyslně pomohl sparťanskému soupeři v boji o titul. Čtyři kola před koncem jara schválně v pokutovém území fauloval Breznaníka, aby Liberci dopomohl ke gólu, k vítězství a k udržení čtyřbodového náskoku v čele tabulky.

"Chtěl jsem si to vyřídit s panem Křetínským. Myslím si, že se ke mně nezachoval fér. Když jsem odcházel ze Sparty, slíbil jsem mu, že mu to jednou vrátím. Doufám, že jsem mu to vrátil," líčil Řepka.

Když už Řepka na Spartu nestačil, klub mu ukončil smlouvu a finančně se s ním vyrovnal. Jakým způsobem se k němu Křetínský nezachoval fér, není známo.

Nefér, a to vrcholně, se však zachoval obránce. V napínavém závěru ligy svým úmyslným jednáním poškodil Spartu i Plzeň. Oběma by se totiž případná ztráta Liberce v Budějovicích hodila. "Přiznal jsem se k tomu, i když jsem to mohl tisíckrát zapírat. Člověk, jestli je upřímný a férový, nemůže být křivák," tvrdí Řepka. Podle jeho logiky vychází: když dělám křivárny a pak se k nim přiznám, jsem vlastně fér kluk...

Autor:

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...