28. června 2011 10:21 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Prokletí jedničky Wozniacké

Zadumaný pohled světové jedničky Caroline Wozniacké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zadumaný pohled světové jedničky Caroline Wozniacké. | foto: APČTK

PRAHA Opět neuspěla na grandslamu. Opět bude muset poslouchat, že na první místo světového žebříčku nepatří. Dánka Caroline Wozniacká nikdy nevyhrála granslamový turnaj. Letos to nedokáže ani na slavné trávě ve Wimbledonu.

Co na tom, že ženskému žebříčku vládne pevnou rukou a že letos vyhrála pět turnajů – když na turnajích "velké čtyřky" se jí nedaří. Za dobu svého panování ženskému tenisu se dostala nejlépe do semifinále loňského US Open a letos v lednu v Austrálii.

 Ač sympatická Dánka odráží útoky kritiků povětšinou s úsměvem, i ji musí ten pocit sžírat. Jak dlouho ještě dokáže nést obrovský tlak a očekávání fanoušků, médií i narážky svých soupeřek?

Pokud odolá a nakonec na velký titul dosáhne, může se jednou zařadit po bok tenisových legend. V opačném případě upadne do zapomnění. Stejně jako Ruska Dinara Safinová, jež byla v roce 2009 též světovou jedničkou a též nevyhrála jediný grandslam. Teď se potácí na 64. místě žebříčku.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?