Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Růžička by měl kývnout

Sport

  8:30
PRAHA - Kdy jindy než teď? Vladimíru Růžičkovi se z ničeho nic otevírá zajímavá šance. K jednomu z nejuznávanějších českých hokejových trenérů přilétlo najednou laso ze sibiřského Omsku.

Vladimír Růžička na tréninku. foto: Lidové noviny

Zatímco loni slávistický kouč sirény znějící z Petrohradu umlčel, tentokrát nad atraktivní nabídkou vážně přemýšlí. Ostatně proč ne? Vždyť s červenobílým dresem je svázaný již dlouhých 17 let. Nejprve svojí milované Slavii pomohl do extraligy a později coby trenér třeba ke dvěma titulům a vůbec uchvacující bilanci. Tu podtrhl letos postupem do semifinále s takřka bezejmenným týmem.

Čtěte také

Omsk by mohl být proto vítanou výzvou a potřebnou transfuzí. Málokdo navíc pochybuje o tom, že se chlubí nejsilnějším kádrem v KHL, jenž však k jeho smůle dokázal zejména v play off totálně rozložit finský hulvát Summanen na střídačce. Toho už ale v Omsku nechce nikdo, takže Růžička má cestu do ráje otevřenou. A co víc, po ruce bude mít Červenku a nejspíš i Jágra. Co víc si může přát?

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...