21. září 2011 17:12 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Sáblíková nemusí smutnit

Martina Sáblíková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Sáblíková. | foto: ČTK

PRAHA Včera mohla zlehka našlápnout ke vstupu mezi elitní skupinku vyvolených, jakéhosi VIP klubu. Jen několik sportovců na světě se totiž může pochlubit olympijskou účastí ze zimních i letních her.

Martině Sáblíkové ale útok na nejlepší desítku pořadí při časovce na cyklistickém mistrovství světa nevyšel, rychlobruslařka skončila až na osmadvacátém místě.

Jistě, sen o olympijském Londýně je pryč. Tedy lépe řečeno už se nachází jen v rovině nesplnitelných přání. Přesto tahle zkušenost nemusí být pro Sáblíkovou nutně zápornou.

V posledních letech vyhrávala, co mohla. Ať už na světových rychlobruslařských oválech, či českých silnicích v sedle kola a na kolečkových bruslích.

Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru tak musela včera prožívat pocity, které už dlouho nezažila. A jakkoliv mohou být nepříjemné, mohou být stejně tak přínosné. Ne nadarmo říká jedno přísloví, že je lepší nelétat s hlavou v oblacích.

Navíc si Sáblíková nemusí vůbec zoufat. Její start v Kodani byl teprve prvním kontaktem se světovou cyklistikou elitou "dospělých". České závodnici je teprve 24 let. A to je důležitý fakt.

Proč? Legendární Jeannie Longová-Ciprelliová vítězila na kole i po padesátce, ale česká hvězda to může stihnout mnohem dřív.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky