12. dubna 2010 15:03 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Střížkovský šéf Kapr si pochopení nezaslouží

Šéf střížkovské Bohemky Karel Kapr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf střížkovské Bohemky Karel Kapr. | foto: ČTK

PRAHA Sportovní novinář by neměl fandit, o zápasech a závodech by měl psát nestranně a pokud možno by měl zapomenout i na subjektivní hodnocení.

Laskavý čtenář promine, ale v určité chvíli musí základní žurnalistická poučka stranou: v případě fotbalových Bohemians Praha a jejich šéfa Karla Kapra. Česká nejvyšší soutěž by totiž nebyla tak špatná, kdyby ji nesabotovali lidé, kteří se chovají jako bezohlední partyzáni.

Svazový sekretář Řepka: U UEFA nemají střížkovší šanci - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Tak schválně. Že už si nepamatujete na úchvatný gól Libora Sionka proti Olomouci? Není divu, když tehdejší vítězství Sparty zastínilo Kaprovo obvinění z korupce, ke kterému dodnes nepředložil jediný důkaz. A že sobotní přestřelka na Bazalech zvedala fanoušky ze sedadel? Bohužel, novináři byli zaměstnaní střížkovskou truc akcí v Ďolíčku.

Kapr se může stokrát cítit poškozený, ale pokud překročí únosnou mez a z tisíců fanoušků udělá své rukojmí, pochopení si rozhodně nezaslouží. Ani od novinářů.