20. srpna 2011 8:22 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Věřit se nedá nikomu

Karel Kapr a Petr Drobisz u soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Kapr a Petr Drobisz u soudu. | foto: ČTK

PRAHA Verdikt je na světě, pochybnosti zůstávají. Disciplinární komise fotbalové asociace se usnesla, že Olomouc v lize uplácela.

Rozpačitý trest s pouze devítibodovým odečtem ale napovídá, že si strážci pořádků s případem nevěděli rady. Vždyť Hanáci už po víkendu nemusí být v nejvyšší soutěži ani poslední. Tak vypadá postih za nejhorší možný přečin ve fotbale? 

Argument předsedy Goldy, že ze strany Olomouce nešlo o soustavnou činnost, neobstojí. Copak musí řidič nabourat desetkrát, aby přišel o řidičský průkaz? Jednou to někdy úplně stačí.

I na straně střížkovských Bohemians, k nimž měly peníze z olomouckých rukou putovat, se těžko hledají znaky důvěryhodnosti už prakticky od začátku. Desetiměsíční zpoždění s ohlášením případu a absence jakýchkoliv pádných důkazů vypadá stále stejně. Tedy krajně podezřele. Věřit se nedá nikomu. To je asi nejhorší zpráva, jakou spletitý případ ve fotbalovém prostředí zanechal.