Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Začal nejmladší, skončí nejstarší. Jágr napodobí Howea

Sport

  7:00
Říká se - v nejlepším přestat, odejít na vrcholu. Na to by vám Jaromír Jágr řekl - jdi se vycpat, hokej miluju a budu ho hrát, dokud to jen trochu půjde. Snížená dávka soudnosti? V některých případech ano, v jeho však nikoliv. Jágr opakovaně nevyhrožoval, že skončí, aby pak prožíval svízelné návraty.

Jaromir Jagr (vlevo) z New Jersey a Jonathan Ericsson z Detroitu. foto: ČTK/AP

Před sezonou prohlásil, tedy spíše v žertu, že chce hrát do padesáti. To se útočníkovi, kterému bude v únoru 43, asi podaří jen těžko. Jako jediný v historii NHL to zatím dokázal legendární Gordie Howe, který v roce 1980 opouštěl slavnou scénu jedenáct dní po svých 52. narozeninách. Asi nedosáhne ani na jeho rekord v počtu odehraných zápasů, k metě 1767 mu jich chybí nedostižných 278.

V jedné unikátnosti by se však kanadská legendě přece jen vyrovnat mohl. Howe je dodnes jediným hokejistou, který začínal v NHL jako nejmladší a zároveň končil jako nejstarší. Tento faktor snad o vytrvalosti a výjimečnosti vypovídá nejvíce. Jágr je nejstarším hráčem ligy od května, kdy ohlásil konec jeho věčný konkurent v souboji o nejlepšího střelce z Evropy, finský vytrvalec Teemu Selänne.

Teď už jen neprováhat moment k důstojnému odchodu. Začít může u reprezentace. Jestli dodrží slib a nenechá se zlákat šampionátem v Praze, má našlápnuto dobře.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...