Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Zastrčené dresy? Módní policie řádí i v NHL

Sport

  8:00
PRAHA - Většinou bývá průkopníkem pravidel a bezpečnostních opatření, které mají smysl a které po nich převezme i hokejová Evropa. Tentokrát však NHL šlápla vedle. Pravidlo o tom, že by hráč měl mít dres řádně přetažený přes kalhoty existuje v řádech už 50 let.

Hráči Dallasu se radují. Zleva Benn a Jágr. foto: ČTK

Ale až do léta jej nikdo nevynucoval. To se mění. Nejprve bude hráč napomenut, pak dostane dvouminutový trest, v případě ignorování hrozí až vyloučení do konce zápasu. "Ikonami" zastrčených dresů se stali ti nejlepší - Wayne Gretzky, Mario Lemieux a Jaromír Jágr.

Šlo o jejich styl i pověrčivost. "Jsem zvědav, který rozhodčí jako první řekne Jágrovi, ať si vytáhne dres," ušklíbl se už na Twitteru útočník Toronta Joffrey Lupul. Nejlépe novinku zhodnotil Alexandr Ovečkin, když prohlásil, že jde o hloupost. Nelze než souhlasit. Vy jste snad už někdy slyšeli o zranění kvůli zastrčenému dresu?

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat